Menu

Słynne bajkowe zamki w Bawarii

Lipiec 2, 2018 - Bawaria, Niemcy, Zamki
Słynne bajkowe zamki w Bawarii

Zamki Bawarii, znane są daleko poza granicami Niemiec. Co roku miliony turystów z całego świata przyjeżdżają, aby je zobaczyć.
Zwiedzanie zamków Bawarii jest jak historyczna podróż. Są one jak żywe ilustracje z magicznych opowieści braci Grimm. Każdy władca Niemiec czuł się zobowiązany zbudować zamek lub pałac, aby chronić swój dobytek i stworzyć obraz władzy i bogactwa swojego właściciela. Większość z tych budowli wciąż stoi. Przyciągają one uwagę turystów za sprawą ich dziwacznych mieszkańców i luksusowych wnętrz . Dzięki zamkom każdy ma szansę poczuć ducha historii państwa niemieckiego.

Bajkowy Zamek Neuschwanstein w Bawarii

Najbardziej znany jest zamek Neuschwanstein. Leży na wysokości 1008 metrów, u podnóża Alp.
Zamek Neuschwanstein stał się najbardziej popularnym, pomysłem króla Ludwika II. Zamek był budowany ponad 17 lat. Jest ucieleśnieniem fantazji króla powszechnie zwanego „Szalonym” Zamek stał się pierwowzorem Zamku Disneya.

 

 Zamek Hohenschwangau stoi nad brzegiem jeziora alpejskiego. Tu Ludwig II spędził swoje dzieciństwo.. Wspaniała architektura, eleganckie i luksusowe, fantazyjne fontanny tworzą niepowtarzalną atmosferę tego zamku. Na własne oczy można zobaczyć piękno wnętrz. Jeśli będziesz miał okazję odwiedź królewską sypialnię, gdzie sufit jest wykonany w postaci rozgwieżdżonego nieba.

 

 

 

Herrenchiemsee to zamek zbudowany przez króla Ludwika II Bawarskiego. Miał przyćmić chwałę francuskiego Wersalu. Zamek położony jest w malowniczym miejscu – na wyspie na jeziorze Chiemsee w Alpach. Budowa Herrenchiemsee wymagała bardzo dużych inwestycji i nie został ukończony za życia Ludwika II

 

 

 

Zamek Linderhof położony jest w dolinie Graasvangtal. To zamek o unikalnej konstrukcji wzniesiony przez Ludwika II Bawarskiego od podstaw i jedyny w całości przez niego ukończony. Najlepsi rzeźbiarze i malarze z Europy nadali mu niepowtarzalny kształt. Architektura zamku łączy w sobie elementy stylu rokoko i baroku. Wnętrze zamku ozdobione są wspaniałymi malowidłami, obiciami, wazonami i lustrami.

 

 

Zamek Nymphenburg w Monachium. Zespół pałacowo-parkowy w stylu barokowym został zbudowany jako letnia rezydencja elektów Bawarii. Królewski wystrój pokojów pałacowych, elegancja i złocenie robią ogromne wrażenie.

 

 

 

Nie wszystkie zamki zostały zakończone za życia władcy ale wszystkie SA ogromna atrakcja turystyczną Bawarii przyciągającą co roku ponad milion turystów z całego świata.

 

Skomentuj
[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: