Menu

LOVE LAND – KRAINA MIŁOŚCI NA KOREAŃSKIEJ WYSPIE JEJU

Czerwiec 29, 2018 - Korea
LOVE LAND – KRAINA MIŁOŚCI NA KOREAŃSKIEJ WYSPIE JEJU

Dosyć niezwykłe miejsce Love Land – Kraina Miłości jest obowiązkowym punktem wycieczek na koreańską wyspę Jeju. Może szokować , może zniesmaczać ale na pewno warto zobaczyć. Jest to park tematyczny o powierzchni dwóch boisk piłkarskich , w którym zgromadzono wszelkiego rodzaju rzeźby i instalacje poświecone tematyce seksu.

 

 

Niektóre rzeźby są tak wyuzdane , że nawet turyści z zachodu przystają z mieszanką zdziwienia , zaskoczenia i niedowierzania , ze to możliwe

Dlaczego ten nietypowy Disneyland ulokowany jest właśnie na tej wyspie , której inne atrakcje to wulkany , muzea folkloru , kamieni czy pluszowego misia?

Jeju znana jest jako wyspa zakochanych . Wzięło się to stąd , że wyspa znana z ciepłego klimatu i pięknych plaż była najczęstszym celem podróży poślubnych dla Koreańczyków , których do lat 90 w większości nie było stać na zagraniczne podróże. Stąd się wzięło określenie ?Wyspa Zakochanych? I stąd w konsekwencji ten park.

Jeju Loveland (znany również jako Love Land) został otwarty 16 listopada 2004 roku. Park skupia się na tematyce sexu . Gromadzi ponad 140 rzeźb ukazujących ludzi w najprzeróżniejszych pozycjach seksualnych jak również rzeźby męskich i żeńskich organów płciowych

Wszystko zaczęło się w 2002 roku , kiedy to 20 absolwentów Seulskiego Uniwersytetu Hongik zaczęło tworzyć rzeźby do tego parku. Zajmuje powierzchnię dwóch boisk piłkarskich i właściwie można go zwiedzić w czasie około jednej godziny. Czasami dodatkową atrakcją są czasowe wystawy różnych koreańskich artystów.
Zwiedzanie jest dostępne tylko dla osób , które ukończyły 18 lat ale wydzielono plac zabaw , na którym można zostawić dzieci na czas zwiedzania parku.

Dodatkowymi atrakcjami są śmiechy starszych pań wybuchające od czasu do czasu w różnych częściach parku i kończący wystawę samochód podskakujący w rytm miłosnego aktu.

Z lotniska Jeju do parku można dojechać taksówką w 10min. Czynny jest od 9.00 do północy. Wstęp kosztuje 7000 won

Oficjalna strona: http://www.jejuloveland.com/html/eng.html

 

Skomentuj
[Głosów:1    Średnia:3/5]

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: