Menu

Katedra Las Lajas Kolumbia

Czerwiec 30, 2018 - Kolumbia
Katedra Las Lajas Kolumbia

Katedra Las Lajas (El Santuario de la Virgen del Rosario de Las Lajas en Ipiales) została zbudowana w 1916 roku zachwyca nietypowym położeniem. Kolumbijska świątynia, znajdująca się niedaleko granicy z Ekwadorem, w kanionie rzeki Guaitara, ponieważ według legend to właśnie tu ukazała się Dziewica Maryja .Było to miejsce, przez które przechodziła indiańska kobieta o imieniu Maria Mueses de Quinones niosąc na plecach swoją głucho-niemą córeczkę Rosę.

 

 

Zmęczona trudną wspinaczką, Maria przysiadła na skale, kiedy Rosa przemówiła i zaczęła mówić o czymś, co ukazało się w jaskini. Dużo później odkryto w tej jaskini tajemniczy obraz Marii Dziewicy niosącej dziecko. Badania obrazu nie wykazały żadnych śladów farby czy też pigmentu na skale. Zamiast tego, po pobraniu próbek, okazało się, że kolory te samoistnie przeniknęły strukturę skały i wsiąkły w nią na głębokości kilku stóp.
Sanktuarium jest genialnym przykładem na to, że absurdalne pomysły mogą przynosić fantastyczne efekty. No bo kto normalny wpadłby na to, żeby na dnie głębokiego kolumbijskiego wąwozu zbudować (neo)gotycką bazylikę?
Sama katedra położona jest na moście a ołtarz oparty jest na jednej ze skał, na których zbudowana jest katedra.

Skomentuj
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: